Přeskočit na obsah

Herecká a filmová škola u moře 2023

8 turnusů | Osvědčená lokalita v Chorvatsku | Zkušený personál | Umění | Sport | Výlet

KOMU JE TÁBOR URČEN

Náš tábor je určen všem aktivním dětem i mladým lidem od 8 do 18 let, které kromě opalování a koupání baví také umělecké obory: divadlo, film, zpěv, tanec, moderování nebo sport. Oddíly jsou děleny podle věku, takže dokážeme vyjít vstříc zájmům malých dětí i teenagerů.

PROGRAM

Program každého turnusu se vždy připravuje speciálně podle zájmů přihlášených dětí a jejich věku. Každý účastník si v přihlášce volí aktivity, kterým by se na táboře rád věnoval, a my se vždy snažíme maximálně vyhovět. Respektujeme osobnosti dětí a děláme vše pro to, aby si dovolenou u nás co nejvíce užily. 

Program turnusů se skládá z celoturnusové hry, práce na uměleckých projektech, relaxačních aktivit u moře, večerních programů a výletů.

Celoturnusová hra
Skupinky budou mezi sebou měřit síly v různých disciplínách. V nabídce jsou etapy umělecké (příprava scénky, stavby z písku, výtvarná činnost) i neumělecké (míčové hry, petangue, deskové hry, kvízy atd.) Každému jde něco jiného, takže všichni mají možnost přispět své skupince tím, co je baví.

Možnost zdokonalit se v uměleckých oborech

Účastníci mají šanci pracovat pod vedením zkušených lektorů a něco se naučit. Například si mohou zahrát ve filmu a sami si ho natočit, mohou se naučit mluvit na mikrofon a natočit televizní reportáž, učit se moderní taneční styly street dance a hip hop nebo se stát divadelními herci a pod vedením lektora připravit představení.

Relaxace

Další důležitou částí programu tvoří relaxační aktivity přímo u moře nebo bazénu (plavání, opalování se a čerpání energie – jsme přeci jen na dovolené).

Večerní programy

Zábava bude i večer. Účastníky čeká grilování, diskotéka, výlet do města, talentová show nebo oblíbená show Tvoje tvář má známý hlas. 

Výlet

Program doplní i fakultativní celodenní výlet nabitý zážitky za velmi výhodnou cenu (plavba lodí, oběd na lodi, koupání na ostrově, prohlídka amfiteátru v Pule, nákupy na trzích).

LOKALITA

Již od roku 2012 jezdíme na istrijský poloostrov, který se nachází v nejsevernější části chorvatského pobřeží. Istrie patří k nejnavštěvovanějším oblastem Chorvatska. Ubytováni budeme ve vile s pozemkem, která se nachází v přímořském městečku Ližnjan (nedaleko historické Puly).

UBYTOVÁNÍ

Ubytováni budeme v  apartmánech, které mají vždy balkón. Dále je k dispozici sociální zařízení a klimatizace. V pokojích jsou také běžné elektrické zásuvky.

STRAVA

Stravování je formou plné penze. Stejně jako v minulých letech budeme mít českého kuchaře, který bude vařit speciálně pro nás.

KOUPÁNÍ

Nejbližší oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je od vily vzdálena 15 minut pěšky. Ale s pomocí aut se budeme dopravovat i na jiné pláže (např. pláže v Medulinu ad.) Ke koupání nám bude k dispozici i bazén přímo u naší vily. 

DOPRAVA

Na místo pobytu nás dopraví autobus s klimatizací a WC. Již několik let využíváme spolehlivou dopravní společnost. Odjezd z ČR je v pátek večer a návrat v neděli dopoledne. Cesta do místa pobytu zabere cca 14 hodin. Trasa autobusové dopravy:  Hradec Králové – Praha – Brno – Bratislava. Nastoupit do autobusu jde v kterémkoli ze zmíněných měst. Přesné časy a místa odjezdů a příjezdů budou účastníkům zaslány zhruba týden až čtrnáct dní před začátkem akce emailem.

CO MÍT S SEBOU?

 • Občanský průkaz, děti mladší 15 let musí mít vlastní cestovní pas (nezapomeňte zkontrolovat platnost).
 • Vyplněnou a podepsanou bezinfekčnost (zašleme mailem společně se závěrečnými pokyny).
 • Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (zašleme mailem společně se závěrečnými pokyny).
 • Potvrzení od lékaře o schopnosti dítěte účastnit se skupinové zotavovací akce. Formulář volně ke stažení na internetu.
 • Léky, které běžně užíváte (na odjezdu odevzdáte zdravotníkovi turnusu).
 • Vlastní povlečení (na deku, polštář a prostěradlo).
 • Boty do vody (!!!).
 • Blok a penál.
 • Oblečení: 7x spodní prádlo, pyžamo, 2x kraťasy, 2x plavky, 5x tričko, 1x mikina, 1x letní bunda, sportovní obuv, 1x čepice, sluneční brýle. – Hygienické potřeby (mýdlo, kartáček na zuby, zubní pastu, hřeben, atd.), 1x ručník, kapesníky.
 • Věci na pláž: 2x osuška, 2x plavky, krém na opalování, 1x pokrývka hlavy, neplavci kruh či rukávky, 1x PET láhev na tekutiny, šťáva do vody.
 • Další osobní věci a sportovní potřeby podle vlastního uvážení.
 • Kapesné dle uvážení (nezbytně nutné kapesné není, protože vše důležité mají účastníci v ceně). Pozor! Od 1.1.2023 přešlo Chorvatsko na eura.
 • Zavazadla: doporučujeme jeden kufr a jedno příruční zavazadlo do autobusu.

CENA KURZU

platné od 1.1.2023
14 490,- Kč / 579 €
 • Pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
 • Organizovaný program a využití sportovního a jiného náčiní
 • Ubytování ve vile na 8 dní a 7 nocí
 • Využití bazénu přímo u vily
 • Doprava klimatizovaným autobusem
 • Strava formou plné penze
 • Cestovní pojištění a pojištění storno pobytu

JAK SE PŘIHLÁSIT NA NÁŠ TÁBOR? 

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE.

Do přihlášky prosím pečlivě vyplňte všechny kolonky. Pozor, abyste správně vybrali turnus, o který máte zájem.

Během několika minut po odeslání přihlášky vám na email, který uvedete v přihlášce, zašleme potvrzení o přijetí přihlášky s informacemi o způsobu platby (číslo účtu). V případě, že Vám od nás potvrzovací email nepřijde, kontaktujte nás prosím na info@ambroziada.cz.

Nikola Krejčová

Ředitelka společnosti

Vážení rodiče, vím, že výběr kvalitního dětského tábora v dnešní době není lehký úkol. Zejména u zahraničních pobytů je třeba pečlivě zvažovat, komu člověk své dítě svěřuje. Výběr správného tábora by měl podléhat několika důležitým kritériím, mezi kterými by měla dominovat tradice a důvěryhodnost. Naše organizace pořádá tábory v chorvatské Istrii už devět let a každoročně jimi projde několik stovek dětí. Velmi dobře známe lokalitu a máme přátelské vztahy s místními lidmi. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nastane-li v zahraničí jakýkoliv problém, s řešením nejlépe pomohou právě místní.

V naší společnosti se také přísně dbá na výběr personálu. Některé firmy posílají jako vedoucí na tábory u moře za odměnu své zaměstnance, kteří nemají často s pedagogickou činností mnoho společného. My vybíráme personál velmi pečlivě – hodnotíme zejména pedagogické vzdělání a praxi. Na turnusy k moři navíc jezdí výhradně lidé, které máme prověřené z pobytů v ČR, včetně kvalifikovaných zdravotníků.

Kritériem výběru správného tábora by měl být také dobrý program. Na tábory k moři jezdím už deset let a vím, že tam kde není dobrý program, se děti nudí, což může vést ke zvýšenému riziku úrazů, ničení majetku, šikany atd. Právě kvalitní program je nejlepší prevencí těchto negativních jevů.

Často také dostávám dotazy, které se týkají obav o zvýšený zájem chorvatských mladých mužů o dospívající účastnice tábora. Některé tábory pořádané v obrovských campech a hotelech, mohou mít s uhlídáním takových věcí problém. My jezdíme zásadně do vlastní vily, která je po celou dobu tábora pronajata jen pro naši akci a je vzdálena od centra turistického ruchu. Jsme tak schopni zajistit bezpečnost všem účastníkům.

Budu ráda, pokud se na základě zvážení všech okolností, rozhodnete vložit důvěru právě do našeho tábora. V případě jakýchkoli dotazů mi neváhejte zavolat (+420 773 935 123).

Petra Tichá

Hlavní zdravotník Ambrozie

„Jsem nejenom zdravotnice a školitelka českého Červeného kříže, ale také učitelka v mateřské školce a hlavně trojnásobná matka. Vím, že u pobytů v Chorvatsku existují bezpečnostní rizika (koupání v moři, přesuny po silnici, riziko horší dostupnosti lékařské péče v místních nemocnicích atd.). Není třeba strašit, ale je třeba o rizicích vědět, počítat s nimi a umět jim předcházet a případné komplikace umět řešit. Myslím, že to na tomto táboře umíme.“

Mgr. Renáta Šafářová

Metodik prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na Ambroziádě cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“

Napsali nám naši
účastníci 
a jejich rodiče

„Děkuji všem, co byli součástí mých letošních prázdnin. Byly to jedny z nejkrásnějších a nejlepších prázdnin vůbec.“

„Na Ambroziádě jsem byl poprvé o letních prázdninách, když mi bylo čtrnáct. Nikdy jsem nejezdil rád na tábory, protože jsem tam jen zabíjel čas. Tahle akce ale byla jiná a dodnes na ten týden vzpomínám.“